تبلیغات
موسسه جوانان خیر مردمی مهاباد - همزمان با روز بسیج مستضعفین صورت گرفت؛ دیدار مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با فرماندهان حوزه 8 بسیج شهری تبریز
موسسه جوانان خیر مردمی مهاباد
Creative Juice Creative Juice Creative Juice Creative Juice Creative Juice Creative Juice

همزمان با روز بسیج مستضعفین صورت گرفت؛ دیدار مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با فرماندهان حوزه 8 بسیج شهری تبریز

نظرات () نوشته شده توسط سحر سلطانی


 
همزمان با روز بسیج مستضعفین صورت گرفت؛ دیدار مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با فرماندهان حوزه 8 بسیج شهری تبریز
همزمان با پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل(ره) مهندس رحیم قاسمی مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج پیشگامان ولایت این موسسه ضمن بازدید از حوزه 8بسیج شهری تبریز با فرماندهان این حوزه دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، مهندس قاسمی در این دیدار که به منظور گرامیداشت هفته بسیج و مقام بسیجیان صورت گرفت، ضمن تأکید بر ضرورت تشکیل بسیج در جامعه اسلامی گفت: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران از برکات خداوند بزرگ بود و اگر امروز آرامش و امنیت بر این خاک سایه گسترانده است، از توانمندی، رشادت و ایستادگی های بسیجیان مخلص است و هرکجا نوای دلنشین بسیج طنین انداز شده تحول عظیمی رقم خورده است که ثمرات آن را امروزه در همه عرصه های این میهن اسلامی می بینیم.
فرمانده پایگاه مقاومت پیشگامان ولایت از بسیج به عنوان مکتب ولایت و مدرسه عشق یاد کرد و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده «امیرمومنان الگوی بسیجیان و نماد واقعی یک بسیجی می باشد»، گفت: بسیجیان واقعی شور و شعور را در هم آمیخته و پیوندی ناگسستنی با امیر مؤمنان دارند که در قالب زمان محدود نشده و تا ابد ادامه خواهد داشت.
مهندس رحیم قاسمی با اشاره به اینکه خاستگاه اصلی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر مسجد و پایگاه مقاومت بسیج است افزود: شاید اگر مسجد و پایگاه مقاومتی نبود اکنون موسسه‌ای به نام جوانان خیّر هم وجود نداشت.
فرمانده پایگاه مقاومت پیشگامان ولایت با اشاره به اینکه در موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر، روحیه و تفکر بسیجی جریان دارد خاطر نشان ساخت: ما به خود می‌بالیم که بسیجی هستیم و آن را تکریم می‌کنیم چون خاستگاه اصلی موسسه مسجد و پایگاه مقاومت بسیج است و باید تلاش کنیم تا تفکر و فرهنگ بسیج  رادر جامعه بیش از پیش  بسط دهیم.
مهندس قاسمی در ادامه با اشاره به اینکه این موسسه با هدف ترویج و گسترش فرهنگ متعالی بسیج تاسیس و از ابتدای آغاز به کار خود از این فرهنگ حمایت کرده است افزود: بسیج نماد ایثار، رشادت، تفکر، تعقل و ولایتمداری است.
فرمانده پایگاه مقاومت پیشگامان ولایت موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با یادآوری این نکته که بسیج یک اندیشه انقلابی و دینی است که در همه بخش‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی،دینی، فرهنگی فعال است، خاطرنشان ساخت: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر از پایگاه های بسیج حمایت می کند تا تفکر و دیدگاه بسیجی در تمام سطوح جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه در این موسسه به موازات کار اقتصادی و مالی، مسایل و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نیز در اولویت قرار دارد افزود: مشارکت در برگزاری همایش‌های فرهنگی‌، ورزشی و مذهبی و همچنین  مساعدت در زمینه ساخت و تکمیل  و تجهیز مدارس‌، حوزه‌های علمیه و مشارکت در اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف و برگزاری محافل انس با قرآن،  حمایت از هیئت‌های حسینی از جمله این اقدامات فرهنگی است.
فرمانده پایگاه مقاومت پیشگامان ولایت موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر افزود: تحقق یافتن جهش‌های بزرگ در سطوح مختلف کشور به جز با روحیه و عمل بسیجی امکان‌پذیر نیست.
مهندس رحیم قاسمی با تاکید بر این نکته که مدیران و کارکنان موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر پیشتاز عرصه ولایت‌پذیری هستند افزود: اگر امروز موسسه جوانان خیّر به جایگاه والایی رسیده در سایه اعتماد مردم و حرکت بسیجی وار پرسنل آن است.
وی ضمن قدردانی از اعتماد روز افزون مردم و مسوولین به موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر گفت: در سایه اعتماد مردم است که موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر توانسته فعالیتهای خود را تا این حد گسترش دهد.
مهندس رحیم قاسمی با تاکید بر این نکته که منابع حاصل از فعالیتهای این موسسه صرف فعالیت های فرهنگی، قرآنی و خیرخواهانه می شود، گفت: در این راستا و در هفت ماه گذشته بیش از 20 میلیارد ریال از سوی این موسسه به امور خیرخواهانه در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل اختصاص یافته است.
فرمانده پایگاه مقاومت پیشگامان ولایت موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر اضافه کرد: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر قریب به یک میلیون عضو از اقشار مختلف مردم به ویژه اقشار کم در آمد دارد و تسهیلات خود را به صورت وام آن هم با کارمزد اندک 4 درصد در اختیار مردم قرار داده است.
مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه با اعلام این مطلب که 950 نفر در این موسسه مشغول فعالیت هستند، گفت: کمک به اشتغالزایی از دیگر دغدغه های مسوولین این موسسه است و در این راستا تاکنون مبلغ 70 میلیارد ریال تسهیلات از طریق استانداری آذربایجان شرقی در اختیار افراد جویای کار قرار گرفته است.
مهندس قاسمی پرداخت کمک هزینه های درمانی به نیازمندان را از دیگر برنامه های این موسسه ذکر کرد و افزود: احداث و راه اندازی درمانگاههای تخصصی خیریه در برنامه های این موسسه قرار دارد .
وی بااشاره به اینکه، درمانگاه خیریه این موسسه در شهرستان مرند از اواخر سال گذشته به مردم خدمات درمانی ارائه می دهد افزود: به زودی عملیات اجرایی یک درمانگاه خیریه مجهز در تبریز و در یکی از نقاط محروم این شهر آغاز خواهد شد و البته علاوه براین تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری نسبت به راه اندازی درمانگاههای خیریه در شهرهای اردبیل ،ارومیه و مهاباد نیز اقدام نماییم.
در این دیدار محمدرضایوسفی مسوول حراست موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر و جانشین پایگاه مقاومت بسیج پیشگامان ولایت و اسماعیل قلی پور مشاور امورارتباطات مدیرعامل، مهندس قاسمی را همراهی می کردند.
همچنین در این دیدار صمیمی، فرمانده حوزه 8 بسیج شهری تبریز طی سخنانی با تبریک هفته بسیج به فرمانده و اعضای پایگاه مقاومت پسشگامان ولایت، ضمن تاکید براینکه، خدمات موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به محرومان  جامعه ماندگار است افزود: موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر در ترویج سنت قرض الحسنه و کمک به محرومان یک الگو می‌باشد.
الیاس گل محمدزاده افزود: موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر با توجه به دارا بودن مدیران توانمند‌، جوان و بسیجی یکی از موسسه های موفق و در عین حال توانمند کشور است و باید از این موسسه حمایت شود تا بتواند خدمات بیشتری به محرومان جامعه ارائه نماید.
وی با اشاره به فعالیت های خیرخواهانه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، این فعالیتها را قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: این موسسه علاوه بر اشتغالزایی برای نزدیک به هزار نفر به طور مستقیم، برای هزاران نفر از مردم این منطقه به صورت غیرمستقیم و با اعطای وام اشتغالزایی کمک  شایانی نموده است.
فرمانده حوزه 8 بسیج شهری درخصوص فعالیت های این پایگاه گفت: حوزه 8بسیج شهری در یکی از محرومترین مناطق شهرتبریز واقع شده است اما با یاری پروردگار متعال و با تلاش ها و پیگیری های فرماندهان پایگاههای مستقر درحوزه 8بسیج شهری فعالیت های خوبی صورت گرفته است که می توان به جذب هزاران عضو اشاره کرد.
 وی، برگزاری یادواره های مختلف شهدا ، آذین بندی مساجد و تکایا و پایگاه های بسیج در ایام مذهبی، برگزاری مسابقات و محافل قرآنی، ، برگزاری شب خاطره، تجلیل از خانواده های شهدا، جانبازان و رزمندگان و بسیجیان نمونه، اعزام بسیجیان و خانوادهای بی بضاعت به اردوی راهیان نور، برگزاری کارگاههای آموزشی، توانمند سازی بسیجیان، اهدا سبد غذایی و تهیه جهیزیه به نوعروسان خانواده های نیازمند را از جمله مهمترین برنامه های این حوزه عنوان کرد.تاریخ : شنبه 19 آذر 1390

معرفی سایت


نویسندگان

نظر سنجی

  نظرت درباره سایت چیه


آمار و امكانات

 • بازدیدهای امروز : نفر
 • بازدیدهای دیروز : نفر
 • كل بازدیدها : نفر
 • بازدید این ماه : نفر
 • بازدید ماه قبل : نفر
 • تعداد نویسندگان : عدد
 • كل مطالب ارسال شده: عدد
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی : • برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


  تماس با ما
  Medicare
  Free-counter-plus.com
  Medicare
  Online User